O nas

Co robimy ?

Pomysł na zaprojektowanie funkcjonalnych i kolorowych mebli dla dzieci i młodzieży zrodził się, gdy nasze rodzinny weszły w nowy okres związany z pojawieniem dzieci i rosnącymi potrzebami naszych rodzin. Początkowo poszukiwaliśmy mebli w ramach oferty dostępnej na rynku. Wynik poszukiwań był dla nas w dużej mierze zaskoczeniem. Oferta wielu polskich producentów okazała się zachowawcza, żeby nie powiedzieć sztampowa, uboga kolorystycznie i niestety przeciętna pod względem materiałowym.

Wtedy rozpoczęliśmy prace przygotowawcze i projektowe. Aby zebrać informacje o najczęstszych preferencjach użytkowników mebli dla dzieci i młodzieży, zwróciliśmy do licznych naszych znajomych i przyjaciół z prośbą o wskazanie, czego najbardziej oczekują od mebli, a także skąd wynikają ich preferencje.

Zebraliśmy ich oponie i ułożyliśmy je w wg ważności i częstości występowania. Tak powstała „mapa”, do zaprojektowania mebli Malii. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych poszukiwań i prosimy Państwa o ocenę, czy udało nam się stworzyć meble odpowiadające Waszym oczekiwaniom.

  1. Meble powinny być kolorowe, ale też nie przesadnie. Najlepiej, gdyby istniała możliwość własnego i szerokiego wyboru kolorów. Dzieci lubią kolorowe i „wesołe” meble. Kolory powinny być żywe, ale nie „odblaskowe”. 
  2. Meble powinny być trwałe (dzieci mają różne pomysły), ale i ekologiczne. Drewno jest ciepłe w dotyku, a MDF i okleina zimna. Meble drewniane są zawsze ładne, nawet podniszczone. Meble drewniane można zawsze odnowić, nawet samemu.
  3. Meble powinny być nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Brakuje na rynku, ciekawych funkcjonalnych rozwiązań. Jeśli już takie są to w meblach z rurek metalowych i szkła.
  4. Chcemy, aby meble dla naszych dzieci mogły rosnąć wraz z nimi. Kupiliśmy meble z bajkowymi zdobieniami (misie, księżniczki, itp.), a już po 3 latach te meble jakoś nie pasowały do naszego starszego dziecka.
  5. Lubimy meble nowoczesne, ale nie do przesady. Dobrze, aby meble miały proste użytkowe kształty… bardzo nowoczesne meble są modne tylko dwa, trzy sezony.
  6. Często musieliśmy się przeprowadzać, bo rodzina rosła i praca była w innych miejscach. Meble, które daje się złożyć i przewieźć zawsze znajdą zastosowanie w nowym mieszkaniu, a jeśli można je jeszcze pomalować na nowe kolory, żeby je dostosować do nowych ścian to jeszcze lepiej… W pierwszym mieszkaniu zrobiliśmy dziecku meble w stałej zabudowie, musieliśmy te meble zostawić. Niestety nowy nabywca je od razu wyrzucił, bo dzieci miał starsze.

Tak właśnie po wielu próbach i udoskonaleniach powstały meble Malii. Ciągle staramy się, by nasza oferta spełniała wymagania estetyki, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania. Malii to meble wykonane z naturalnych surowców, malowane bezpiecznymi farbami, dopasowane do potrzeb i oczekiwań szybko rosnących dzieci.

Z drewna wykonujemy nie tylko fronty mebli, ale także boki, wszystkie części szuflady (z wyłączeniem dna), blaty i spody mebli skrzyniowych.

W procesie malowania, meble są najpierw gruntowane, a następnie dwukrotnie malowane farbami kryjącymi. Ręczna obróbka mebli pozwala zachować niepowtarzalną oryginalną strukturę drewna, poprzez wydobycie usłojenia drewna. Zastosowane farby należą do grupy farb tzw. semi-gloss czyli lekko połyskujących. Takie farby najlepiej sprawdzają się w pokojach dziecięcych ze względu na odporność i łatwość konserwacji, oraz czyszczenia.

Wszystkie nasze meble dostępne są w palecie kolorów przedstawionych we wzorniku w zakładce „kolory”. Na zamówienie możemy wymalować mebel na dowolny kolor, którego nie ma w naszym wzorniku.

…a więc to wszystko robimy dla Was !